Cvičení pro ženy


http://cvicenikrumvir.webnode.cz/ 

ROZPIS cvičení v sezoně 2011/2012
Pondělí 19:00 – BODYSTYLING, STEPAEROBIC – Klub maminek pod KD
Úterý 19:00 – PILATES – Mateřská škola
Středa 19:00 – ZUMBA – Kulturní dům
Čtvrtek 19:00 – BODYSTYLING, STEPAEROBIC – Klub maminek pod KD
Sobota 18:00 – ORIENTÁLNÍ TANEC – Kulturní dům

Co je to ZUMBA a PILATES?
Zumba vznikla úplně náhodou v roce 1999 v Columbii, kdy Alberto Perez alias Beto zapomněl aerobikovou hudbu Jediné co mel u sebe, byla Latinsko-americká hudba typu salsy, merengue … Beto němel jinou možnost než-li improvizovat na Latinsko-americkou hudbu. Z TÉTO hodiny vznikl nový revoluční fitness program-ZUMBA! Tato hodina se stala jednou z jeho nejpopulárnějších. V roce 1999 kdy mel obrovský úspěch v Columbii, představil Zumbu i USA. Zde byl osloven dvěma podnikateli, aby vytvořil skupinu, založenou na Zumba teorii. Jejich cílem bylo nabídnout Zumbu celém po světě. V roce 2002 tito dva podnikatelé uzavřeli dohodu s obrovskou firmou tím se spustil celosvětový prodej stovek tisíců video kazet po Americkem trhu. Po ohromující odezvě Zumba tým vytvořil nový Zumba Instruktorský program. V září roku 2006 už bylo Více než 2000 instruktorů po Celem světě. Zumba kombinuje zábavné s efektivním … Používá se Latinsko-americká, fitness a mezinárodní hudba. Na hudební motivy jsou motivy taneční, takže cílem není si počítat, ale poslouchat hudbu. Tento druh tance je založený na časových sekcích, kde se střída rychlá část s pomalou av TÉTO kombinaci dochází ke spalování tuku, tónování Tvarování celeho těla. Cílem Zumby je ukázat lidem, že pro pro pro pro pro hubnout lze s radosti, zábavou bez stresu. Zumba obsahuje velmi jednoduché až pokročilé taneční krokové variace, Které se dají jakkoliv kombinovat – přitom je to efektivní velmi zábavné! V lednu roku 2008 bylo prodáno okolo 3 milionů DVD vyškoleno okolo 11 000 instruktorů. Ptáte se jak je to možné?
Protoze JE TO TA NEJLEPŠÍ PÁRTY!

Více se můžete dočíst na:www.zumba.estranky.cz

Pilates je metoda tělesného cvičení, která byl vyvinuta a propracována na začátku 20. století Josephem Pilatesem v Německu, Velké Británii a Spojených státech amerických. Roku 2005 tuto metodu pravidelně cvičilo na 11 miliónů Američanů. Počet amerických instruktorů Pilatesovy metody tehdy dosahoval 14 tisíc.

Pilates nazval svou metodu kontrologie (od slovesa kontrolovat nebo také řídit – angl. to control – a řecké přípony –logia); byl totiž přesvědčen, že je možné využít mysl k tomu, aby kontrolovat (a řídila) svaly. Cílem Pilatesovy metody je zlepšit kontrolu nad svým tělem, posílit jej a zlepšit jeho ohebnost.

 Historie: Člověk, který stojí za touto metodou, je Joseph Pilates, který se narodil roku 1880 v Německu. Celý život se zabýval tělesným rozvojem. Svůj cvičební systém vyvinul a propracoval během první poloviny 20. století. Věřil, že duševní a tělesné zdraví je jedna spojitá nádoba a že cvičení dokáže uzdravit tělo z nemoci.

Jako dítě býval neduživý a často nemocný, a vyzkoušel proto mnohé z cvičebních programů, které tehdy v Německu byly známy. Z této zkušenosti čerpal při vývoji svého vlastního systému. V návaznosti na tělocvičné styly z konce 19. století používal speciálně vyrobené cvičební stroje a inspiroval se rovněž tzv. „nápravným cvičením“ a „zdravotní gymnastikou“, které propagoval švédský fyzioterapeut Pehr Henrik Ling.

Za život o své metodě publikoval Joseph Pilates dvě knihy. První vyšla v roce 1934 a jmenovala se Tvé zdraví: Nápravný systém cvičení – revoluce na celém poli tělesné výchovy (angl. A Corrective System of Exercising That Revolutionizes the Entire Field of Physical Education). Druhá vyšla o jedenáct let později a jmenovala se Návrat k životu díky kontrologii (Return to Life through Contrology, 1945).

Původně byla metoda dostupná jen několika málo jedincům a cvičila se pouze ve specializovaných studiích. Postupem času se však toto změnilo a nyní lze pilates cvičit jak ve fitness centrech, tak u fyzioterapeutů. Nijak neobvyklé nejsou ani hybridní formy cvičení, jako je yogilates nebo nověji Menezesova metoda. Jiné současné školy si zase původní metodu různým způsobem upravily a přizpůsobily (např. Stott Pilates). „Tradiční“ forma pilates je ovšem i dnes stejně aktuální jako dříve.

© Obec Krumvíř - Všechna práva vyhrazena.